Feyyaz Uçar, lig haftasına girdiklerini söyledi.
 Feyyaz Uçar, lig haftasına girdiklerini söyledi.

Kötü hava koşulları nedeniyle ilk maçı oynayamadıklarını belirten teknik adam Uçar, “Ofspor maçını oynayabilir miydik, tabi bu rakip takımın sorumluluğuna ait. Genelde tasarruf onlara ait olduğu için istemeseler oynatmıyorlar. İnşallah bu erteleme maçı bizim için hayırlı olur. Tabi ki bir sıkışıklık olacak ilerleyen haftalarda. Bu maçı hafta arasında mecburen oynayacağız. Formda olan oyuncularımızın sayısını yükselterek bu sıkıntıyı aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Transfer konusunda da açıklamalarda bulunan Uçar, “Transfer çalışmalarımızın bir kısmı tamamlandı. Takımımıza biraz dinamizm getirecek genç oyuncular üzerinde ısrar ettik. Sağ olsun başkanımız ve yönetimimiz bize bu kolaylığı sağladılar. Enes, gencecik bir evladımız. Onu Mersin İdmanyurdu’ndan kiralık olarak kadromuza kattık. Sadık’ta bizim oyuncumuz. Samed’de geldi. Oda çok yaşlı bir oyuncu değil. 1-2 transfer çalışmamız daha olacak. Forvette bir arayışımız var. Aydın’ı forvette yalnız bırakmak istemiyoruz. Özellikle iç saha maçlarında Emrah ile rekabete girecek, orada bende varım diyebilecek bir forvet arayışımız sürüyor. Birde kanat oyuncusu düşünüyoruz ve transferi kapatacağız. Ay sonuna kadar transfer dönemi devam edecek. Tabi ki bu süreç içerisinde maçlardan aldığımız skorlarda transferle ilgili fikrimizi pekiştirecek. Aldığımız skorlarla ilgili belki oyuncu tercihlerinde biraz daha hassas davranabiliriz. Yönetimimizin de bu konuda çok anlayışlı olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Lider Ümraniyespor’un bu hafta puan kaybetmesinin kendileri için iyi olduğunu söyleyen Uçar, “Ümraniyespor kazandığı takdirde puan farkı 8’e çıkacaktı ve puan anlamında psikolojik bir sıkıntı yaşayabilirdik. Bu nedenle eksik maçımızı aldığımız takdirde puan kaybını azaltacağız. Bu avantajı da iyi bir şekilde kullanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Süper Lig’de Malatyaspor’u çalıştırdıktan sonra ilk kez Malatya’ya geldiğini ve şehrin çok değiştiğini söyleyen Uçar, “Gece geç vakitte geldim ama yollar çok güzel olmuş. O dönemki şehirle hiç alakası yok. Şehir büyümüş ve almış başını gitmiş. Böyle bir şehre de artık 1.lig ve süper lig takımı yakışır. Tabi ki kolay değil zorlanacağız. Bu lig, bakıldığı kadar kolay bir lig değil. Geçen sene Altay’da çok iyi bir tecrübe edindim. Mücadele edilmesi gereken ve kendine has özellikleri olan bir lig. Çok iyi yıldız oyuncular alabilirsiniz ama koşmazsanız başarı elde edemezsiniz. Biz futbolu 3 yönlü oynamaya çalışacağız. Top bizdeyken, top rakipteyken ve top kimsedeyken (top havadayken, taş atışı kullanılırken) onlarla ilgili çalışmalarımız sürecek. Bu haftaki çalışmalarımızda birebir çalışmalarımıza, top rakipteyken pozisyon almalarımıza ve takım olarak kaymalarımıza özel olarak çalışmalar yapacağız. Yani futbolu her yönüyle oynayarak ve rakibe de oynatmayarak top kazanıp kontralar yapmak istiyoruz. Eğer bunu yapabilirsek başarıya ulaşabiliriz ama sadece top bizdeyken oynamayı düşünürsek çok zorlarlar bizi. Hep skoru korumak zorunda kalırız, sıkıntı yaşarız ve 90 dakikalar bitmez” diye konuştu.