Yeni Malatyaspor´da hazırlıklar sürüyor
Yeni Malatyaspor´da hazırlıklar sürüyor

Yeni Malatyaspor, Pazar günü sahasında Karadeniz ekibi Ofspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürdü.Yeni Malatyaspor sezonun ilk Ofspor'u konuk edecek. Yeni Malatyaspor teknik trektörü Mustafa Uğur yönetiminde 1 saat 10 dakika süren  antrenman gerçekleştirildi.Futbolcuları askeri antrenmana tabi tutan teknik direktör Mustafa Uğur ve yardımcıları, futbolcularla yakından ilgilendi. Sağ diz iç bağlarda esnemeye bağlı yırtık olan Emre Öztürk ise takımdan ayrı doktor kontrolünde düz koşu yaparak antrenmanı tamamladı.
"LİGE İYİ BAŞLAMAK İSTİYORUZ"
Takımın sağ kanat oyuncusu Emre Öztürk, antrenman sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Öztürk, kamp süreçlerini takım olarak çok iyi geçirdiklerini belirterek, "Takımda iyi bir arkadaşlık ortamı var. Birbirimizle kaynaşmaya çalışıyoruz. Takım yavaş yavaş toparlandı. Lige iyi başlayıp, sezon sonunda hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.
Bolu'daki ikinci etap kamp çalışmalarında talihsiz bir sakatlık yaşadığını ifade eden Öztürk, "Bolu Koru Otel'deki ikinci etap kamp çalışmalarında bir sakatlık yaşadım. 14 günlük bir tedavi süreci geçirdim. 10 gün içerisinde takımla birlikte çalışmalara katılacağım" diye konuştu.
Öztürk, Malatya kamuoyunun ve taraftarların beklentisini iyi bildiklerini kaydederek, "2 sezondur takım Play-off'tan dönüyor. Maalesef takımımız Play-off'tan bir üst lige çıkamadı. Bu sene şampiyonluk hedefine ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Pazar günü sahalarında Ofspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Öztürk, "Sezonun ilk maçını sahamızda oynayacağız. Taraftarlarımızdan stada gelerek, bizi 90 dakika boyunca desteklemelerini istiyoruz. İnşallah ligin ilk maçından 3 puanla ayrılıp, taraftarlarımızı sevindireceğiz" şeklinde konuştu.