Yeni Malatyaspor´un Hakkını Sonuna Kadar Arayacağız
Yeni Malatyaspor´un Hakkını Sonuna Kadar Arayacağız

 Yeni Malatyaspor kulüp başkanımız Adil Gevrek, Aydınspor 1923 karşılaşmasında stoper Koray Şanlı'nın gördüğü kırmızı kartın ağır bir karar olduğunu savunarak, Yeni Malatyaspor'un hakkını sonuna kadar arayacaklarını söyledi.

Ligin 13. haftasında Aydınspor 1923 ile deplasmanda oynadıkları karşılaşmada sahadan 1-0 yenik ayrılan Yeni Malatyaspor'da, maçın hakemi İlkay Aydın'a büyük bir öfke var. Karşılaşmanın 15. dakikasında sarı kırmızılı takımın stoperi Koray Şanlı'nın kırmızı kart görerek, oyundan ihraç edilmesine Yeni Malatyaspor camiası büyük tepki gösterdi.

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanımız Adil Gevrek, Koray'ın haksız yere oyundan ihraç edildiğini savunarak, "Zor bir deplasmandı ama maçın başında gördüğümüz kırmızı kart bütün planlarımızı alt üst etti. Koray Şanlı'ya gösterilen kırmızı kartın haksız olduğuna inanıyoruz. Maalesef bu kırmızı kart bütün planlarımızı bozdu. Ama yapacak bir şey yok" dedi.

"HAKSIZ KARAR BİZİ ÇOK ÜZDÜ"

Başkanımız Adil Gevrek, Koray'a gösterilen kırmızı kartın ağır bir karar olduğunu ifade ederek, "Ligde bu tür hatalar olabiliyor. Ama hakemlerin ciddi anlamda haksız kararlar vermesi bizi çok üzdü. Artık önümüze bakacağız. Çarşamba günü Centone Karamgümrük ile karşılaşacağız. Bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılıp, Pendikspor maçına daha moralli çıkmak istiyoruz. Haksız bir kırmızı karttı. Gözlemci de, sohbetimizde 'kart haksızdı' dedi. Yeni Malatyaspor'un hakkını sonuna kadar arayacağız. Karta itiraz edeceğiz. Kırmızı kart gerçekten çok ağır bir karardı. Rakip takım bile kırmızı karta inanamadı" şeklinde konuştu.