"Eğer biz hedefe gideceksek ,müsabakanın başından sonuna kadar iyi oynamalıyız"

 Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Mustafa Uğur, "Eğer biz hedefe gideceksek ilk yarı ya da ikinci yarıda değil, müsabakanın başından sonuna kadar iyi oynamalıyız" dedi.

Uğur, Tarsus İdman Yurdu karşısında çok önemli bir 3 puan elde ettiklerini söyledi. Maça iyi başlayamadıklarını belirten Uğur, "Oyuna çok iyi başladığımızı söyleyemeyiz. İlk 45 dakikada pozisyon üretmekte sıkıntı yaşadık. İkinci devre istekli, daha çok gol pozisyonuna giren bir takım konumundaydık. İki topun direkten dönmesi, birkaç net pozisyonunun da golle sonuçlanmaması tabii ki sıkıntı oluşturdu" diye konuştu.

Karşılaşmanın ilk yarısında takımının ortaya koyduğu futboldan memnun olmadığını ifade eden Uğur, şunları söyledi:

"Eğer biz hedefe gideceksek ilk yarı ya da ikinci yarıda değil, müsabakanın başından sonuna kadar iyi oynamalıyız. İlk 4 haftanın dışında tabii ki takımda değişiklikler oldu. Oyuncularımızın sakatlığı oldu, cezalılar oldu. Takımda banko oynayan 4 oyuncumuz bu maçta yoktu. Dört oyuncu da neredeyse takımın yarısı demektir. Diğer oyuncuların muhakkak fiziksel sıkıntıları vardır. Ona rağmen büyük bir mücadele örneği gösterdiler"

Uğur, sıkıntıya düştükleri anda taraftarın devreye girdiğini belirterek, taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.