Artık hakem hatalarından puan kaybetmek istemiyoruz.
Artık hakem hatalarından puan kaybetmek istemiyoruz.

Maç sonunda basın açıklaması gerçekleştiren Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanımız Adil Gevrek, ‘ Artık hakem hatalarından puan kaybetmek istemediklerini ’ söyledi. Emniyet mensuplarının görevlerini yaptıklarını ifade eden Gevrek, taraftarlara sabırlı olmak gerektiğini belirtti.
 
TAKIM SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başkanımız Adil Gevrek, “ Arkadaşlar bu takım sahipsiz değildir. Bu kadar taraftar var. Bu kadar camia var. Takım sahipsiz değil bir kere onu söyleyeyim. Maalesef son haftalarda yaşadığımız hakem sıkıntısı birçok puan kaybetmemize neden oldu. Biz yine her zaman kötü düşünmek istemiyoruz. Biz iyi niyetli düşünmek istiyoruz. Bu liglerde adalet olsun istiyoruz. Adaletli davransınlar istiyoruz, biz susalım konuşmayalım diyoruz.” İfadelerini kullandı.
 
BASİT OLMAMASI GEREK
Geçen haftada Konya Anadolu Selçukluspor karşısında yine hakem hatalarına maruz kaldıklarını ifade eden Gevrek,  “ Maalesef geçen hafta Konya’da da bunu gördük. Bu maçta da bunu gördük. Bunun bu kadar basit olmaması lazım. Yazık günahtır. Bu kadar emek harcanıyor, bu kadar taraftarlara yazık günah. Maalesef bu şeylere maruz kalıyoruz. Biz her ne kadar uğraşsak da hakemler geliyor, hem futbolcuyu geriyor hem de taraftarı geriyor. Böyle olunca da biz geriliyoruz. Ama yine de sabırlı olmamız lazım. İnşallah biz çıktığımız yolda artık ne olursa olsun, hakemi yenmekse, hakemleri de yeneceğiz. Rakibi de yeneceğiz. İnşallah şampiyon olacağız.” Diye konuştu.
 
ADALETLİ DAVRANSINLAR
Tokatspor maçında ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkanımız Gevrek, “ Biz hakkımızı mutlaka arayacağız. Biz farklı bir şey istemiyoruz. Hakemler adaletli davransın istiyoruz. Ama maalesef adaletli davranılmıyor. Artık bilinçli mi bilinçsiz mi yine de kötü düşünmek istemiyoruz. Ama bu kadar basit hatalar da olmamalı. 2 futbolcumuzdan yoksun olduk. Buna rağmen 1 puan aldık. Biz 9 kişide kalsak, 10 kişide kalsak, her zaman galibiyete oynamamız lazım. Ama bugün maalesef bir puan ile ayrıldık. Ama yinede futbolcular ellerinden geleni yaptılar. Tüm oyuncularımı kutluyorum.” Şeklinde konuştu.
 
SABIRLI OLMAMIZ LAZIM
Hakeme sadece adaletli bir maç yönettiğini sormak için maç sonunda yanına gittiğini belirten Gevrek, “ Sabırlı olmamız lazım. Ama maalesef bazı yerlerde bazı hatalar yapılıyor ki insan dayanamıyor. Hepimiz etten kemikten insanız. Bazen geriliyoruz. Yapılan haksızlığın karşısında dayanamıyorum. Çünkü yazık günah, ama ne olursa olsun sağduyulu ve sabırlı olmamız lazım. Maç sonunda sadece hakeme adaletli olup olmadığını sormak için yanına gittim.” İfadelerini kullandı.
 
HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ
Federasyon nezrinde haklarını arayacaklarını ifade eden Başkanımız Gevrek, “ Biz hakkımızı arayacağız, gereken kurumlarda gereken yerlerde. Federasyonsa eğer federasyona gidip şikayetlerimizde bulunacağız. Adaletin sağlanması için de bizim için de bunun sağlanması için elimizden gelen neyse onu yapacağız.” Dedi.