Başkanımız ikinci yarı özlenen futbolu seyircilere izlettireceklerini söyledi.
Başkanımız ikinci yarı özlenen futbolu seyircilere izlettireceklerini söyledi.

Merak edilen konulara açıklık getiren Kulüp Başkanı Adil Gevrek, takım olarak ikinci yarı çok farklı olacaklarını belirtti. Teknik direktör Mustafa Uğur ile hiçbir sorun yaşamadıklarını ifade eden Gevrek, devre arasında kulüp içindeki yapılanmayı tekrar gözden geçirdiklerini söyledi.

FEYYAZ HOCA HERKESİN KARARI

Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktörü Feyyaz Uçar’ı yönetimdeki herkesin kararı olduğunu ifade eden Adil Gevrek; “ Sezon öncesinde takımın başına geçtiğimizde yeni bir yapılanma içine girmiştik. Biz Mustafa hocadan memnunduk. Hiçte sorun yaşamadık. Ayrılığımız tamamen futbolun içinde var olan kan uyuşmazlığından kaynaklandı. Olmadı. Mustafa hocada bizi saygıyla karşıladı, bizde onu saygıyla karşıladık. Saygı çerçevesi içinde el sıkışarak ayrıldık. Feyyaz Hoca konusuna gelince bir çok hoca ile hatta Malatyalı hocalarla da görüştük. Yönetim kurulu olarak Feyyaz Uçar’da karar kıldık. Şimdi kampta gördüm ki aldığımız karar isabetli olmuş. Antrenmanı izlerken futbolcuların toplara hamleleri, sakatlıklardan antrenmanın durma noktasına kadar ve futbolculardaki istek beni bir hayli mutlu etti. Şimdi Feyyaz hocanın bu işi başaracağını ve ikinci yarı özlenen Yeni Malatyaspor’u izlettireceğimizin müjdesini veririm. İkinci yarı bambaşka bir Yeni Malatyaspor izleyeceğiz.” diye konuştu.

KAMP VERİMLİ GEÇİYOR

Antalya kampının çok verimli geçtiğini ifade eden Gevrek; “ Üst düzey bir kamp dönemi geçiriyoruz. Takım olarakta bu kampa ihtiyacımız vardı. Moral motivasyon açısından ve fizik kondisyon olarak iyiye gittiğimizi görmemiz bizi daha da mutlu ediyor. Zaten kampta amaçta budur. Bunu da Feyyaz hocam ve ekibi ile başarıyoruz. Son güne kadar kampımızın sorunsuz süreceğini ve takım olarak ilk maçımıza hazır gidecek olmamızda ayrıca beni ve yönetimimizi memnun etti.” Şeklinde konuştu.

RADİKAL KARARLAR ALDIK

Devre arası bir takım radikal kararların alındığına dikkat çeken Adil Gevrek; “ Kulüpte yeniden bir yapılanma içine gittik. Buna en büyük etken sezon başındaki zaman kısalığı ve yeni seçilmemizdi. Acele alınmış bir kararı gözden geçirme kararı aldık. Kulüp yapılanmasında kısa alanda alınan yolun bizi rahatlattığını söyleyebilirim. Sportif Direktörümüz Ali Ravcı, sezon öncesi istifa etmişti. Kendisinden çok memnunduk. Ali Ravcı bu kulübe hizmetleri dokunmuş bir insan. Kendisinin çalışmalarından memnun olduğumuz için tekrar göreve gelmesinde bir sakınca görmedik. Bu karar alacağımız iyi kararlar arasında görünüyor. Şuanda yaptığı çalışmalardan memnuniyetimizi söylememde sakınca yoktur. Daha iyi işlere imza atacağımızı biliyorum.” ifadelerini kullandı.

TRANSFERİMİZ SON GÜNE KADAR SÜRECEK

Transfer konusunun son güne kadar süreceğini ifade eden Gevrek; “ Daha öncede ilk transfer sezonunda da söylediğim gibi transfer dönemi son gününe kadar devam eder. Birde hocamızın raporu ve görüşmeler ışığında bu takıma faydalı olacak sporcuları kazandırıyoruz. Yoksa transfer yaptı desinler diye transfer yapmıyoruz. Yeni Malatyaspor’a faydalı olmayacak futbolcu almayacağız. Gönderilecek futbolcu konusunda da tamamen Feyyaz hocanın tasarrufu doğrultusunda. Yollarımızı ayıracağımız futbolcularımızı da en kıssa zamanda göndereceğiz.” dedi.

ÖNEMLİ TRANSFERLER YAPTIK

Devre ararı transfer politikalarını da değerlendiren Gevrek; “ Transferde öncelikle görüşmelerimizi sürdürürken, futbolcuyu ve kendimizi zor durumda bırakmamaya özen gösteriyoruz. İlk Transferimizi hemşerimiz Enes Sığırcı oldu. Mersin İdman Yurdunspor’da oynayan genç yetenek kardeşimizi kadromuza kattık. Çalışmalara katıldı. Performansından memnunuz. Takıma katkı sağlayacaktır. İkinci transferimizde Samet Kartal oldu. 4 takımın peşinde koştuğu bu futbolcuyu 2 gündür İstanbul’da tutarak, Antalya’ya getirdik. Kendisiyle anlaşmaya vardık. Şuanda takımla birlikte antrenmanlara çıktı. Son transferimizde genç bir isim oldu. Sadık Çiftpınar’ı kadrorumuza kattık. Genç ve deneyimli bir oyuncu kendisi. Söylediğim gibi son güne kadar transferlerimiz sürecek. Takıma faydalı sporcular alacağız. Özlenen Malatyasporu ikinci yarı tüm futbolseverlere izlettireceğiz.” Dedi.