Serkan Çalık : "Tek Hedefimiz 3 Puan "
Serkan Çalık :

ÇALIK: "TEK HEDEFİMİZ 3 PUAN"

Yeni Malatyaspor'un orta saha oyuncusu Serkan Çalık, Menemen Belediyespor karşılaşmasından 3 puanla ayrılıp, ligde yollarına iyi bir şekilde devam etmek istediklerini söyledi. Çalık, Bayrampaşa maçının kendileri için geride kaldığını belirterek, "Babaannemin cenazesine katıldığım için Bayrampaşa maçında forma giyemedim. Bayrampaşa maçı bizim için geride kaldı. Önümüzde Menemen Belediyespor maçı var. Artık bu maça odaklandık. Menemen Belediyespor, şuana kadar deplasmanda iyi bir grafik ortaya koyuyor. Bizde sahamızda iyi bir performans sergiliyoruz. Taraftarlarımızın da desteğiyle 3 puanı almak istiyoruz" dedi.

"PUAN KAYIPLARINI TELAFİ EDECEĞİZ"

Bayrampaşa maçında kaybedilen 2 puan için üzgün olduklarını dile getiren Çalık, "Bayrampaşa maçında forma giyemedim ama sonradan izledim. Saha zemini bir hayli kötüymüş. Futbolcu arkadaşlarımda saha zemininin kötü olduğunu söyledi. Tabi bunun yanında yapılan bazı hatalar var. Bu hatalardan ders çıkarmalıyız. Biz tecrübeli bir takımız. Hatalardan ders çıkarıp, daha iyi performans sergilemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah ilerleyen haftalarda bu puan kayıplarını telafi edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"DAHA İYİ OLACAĞIM"

Çalık, kısa sürede toparlanmak için çalıştığını belirterek, "Babaannemi kaybettim. Geçtiğimiz günlerde cenazesini defnettik. Çok üzüldüm ve toparlanmaya çalışıyoruz. Takım arkadaşlarım ve hocalarım da bana destek oluyor. Menemen Belediyespor maçına en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyorum. Sonuçta profesyoneliz. Takım için her futbolcu önemli, bende en iyi şekilde hazırlanmak için elimden geleni yapıyorum" diye konuştu.