Kartal maçı yenilgisinden dolayı camia ve yönetimden özür diledi.
Kartal maçı yenilgisinden dolayı camia ve yönetimden özür diledi.

 Yeni Malatyaspor'un tecrübeli futbolcusu Emre Toraman, Kartal maçı yenilgisinden dolayı camia ve yönetimden özür diledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toraman, Kartal maçında iyi oynayamadıklarını, kırmızı karttan sonra tamamen oyun disiplininden koptuklarını kaydederek, "Takımı olarak kartal maçında biraz daha istememiz gerekiyordu. İkinci yarıda farklı bir Malatyaspor vardı ama yine de istediğimiz oyunu sergileyemedik. Bize yakışmayan bir mücadele oldu. Camiamızdan ve başkanımızdan özür diliyorum. Önümüzde şimdi baydan önce 4 haftalık bir periyot var. Hedefimiz 4'te 4 yapmak. Bu sürede liderliği yakalamak istiyoruz. Bazen sahada hakem faktörü olsun, bizim kendi kötü oyunumuz olsun istediğimiz sonuçları almamıza engel oluyor. Tabi bu durumu düzeltmemiz gerekiyor" dedi.

Emre Toraman son haftalarda çıkan kırmızı kart sayısının fazlalığıyla ilgili sorulan soruya özeleştiriyle yanıt vererek, "işin gerçeği bizde de hata var" diye konuştu.

"Kartlar konusunda bizde de hata var" diyen Toraman, "Sadece hakemlere bağlamak, suçu hakemlere atmak doğru değil bence. Hakemler eğer öyle ise bizim de biraz daha kontrollü olmamız lazım. Ona göre oynamamız gerekiyor. Bunlar artık yeteri kadar bize ders oldu. İkinci yarı iki maç hariç, müsabakaları 11 kişi tamamlayamadık. Bu son 4 maçta sahada 11 kişi kalıp, en iyi şekilde mücadele etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

BUDAK: "MALATYA, KOCAELİ'DEN DAHA BÜYÜK BİR CAMİA"

Devre arasında kadroya dahil edilen yeni transfer Vedat Budak ise yaptığı açıklamada, "Geçen haftayı kötü geçirdik. Bunun telafisini yapacak kişiler yine bizleriz" şeklinde konuştu.

Takımdaki ortamın çok iyi olduğunu paylaşan Budak, "Geçen haftayı kötü geçirdik. Ama bunun telafisini yapması gerekenler yine bizleriz. Biz bu camianın büyüklüğünün farkındayız. Bundan sonraki maçlara daha farklı bir motivasyonla çıkıp, bu camiayı mahcup etmemiz lazım. Beklentilerin farkındayız" ifadelerini kullandı.

Budak, geldiği takım Kocaeli Birlikspor ile Yeni Malatyaspor'un kıyaslandığında Yeni Malatyaspor'un çok daha büyük bir camia olduğunu da belirterek, "Orada yeni kurulan bir takım vardı. Burada daha farklı bir takım var. Yaklaşık 2 milyon nüfusu olan bir Malatya şehrini temsil ediyoruz. Takımın arkasında 15-20 bin taraftar var takımın. Orada bu yoktu. Orada daha çok Kocaelispor tutuluyor. Burası daha büyük bir camia. Ben de bu şehre inandığım için geldim zaten. Memleketime yakın olduğum için de tercih ettim. Ha Malatya, ha Diyarbakır benim için bir farkı yoktur zaten. Burada şampiyonluk yaşamak için geldim" şeklinde konuştu.